• Architektura Zbrodni. Budynek tzw. centralnej sauny w KL Auschwitz II-Birkenau

„W książce tej opisana jest historia pewnej budowli. Jej oficjalna nazwa brzmiała: BW.32 in K.G.L. Auschwitz O/S, natomiast w aktach wymieniana jest również jako [Nowa] lub [Centralna] Sauna.

No goods
21.99
Enter your email
Shipping within 3 days
Shipping price 45
Courier 45
The Availability Of Brak towaru
The Weight Of The 0.7 kg
ISBN 83-85047-92-1

„W książce tej opisana jest historia pewnej budowli. Jej oficjalna nazwa brzmiała: BW.32 in K.G.L. Auschwitz O/S, natomiast w aktach wymieniana jest również jako [Nowa] lub [Centralna] Sauna. W budynku tym zainstalowano urządzenia dezynfekcyjne i dezynsekcyjne dla obozu Auschwitz-Birkenau —Desinfektions- und Entwesungsanlage Auschwitz-Birkenau. Historia budowli byłaby bez znaczenia, gdyby nie doświadczenia ludzi prześladowanych, więźniów nazizmu, których droga wiodła właśnie przez ten budynek” — napisał Helmut Morlok w przedmowie.

W budynku sauny odbywała się procedura przyjęcia nowo przywiezionych więźniów do obozu, gdzie pozbawiano ich własnej tożsamości, ludzie stawali się numerami. W saunie dokonywano również selekcji na Żydach. Oprócz historii i roli jaką spełniała centralna sauna, w książce znajdują się fragmenty relacji i wspomnień więźniów.

Title Architektura Zbrodni. Budynek tzw. centralnej sauny w KL Auschwitz II-Birkenau
Author
ISBN 83-85047-92-1
Publisher
PMAiB
Number of pages 206
Publication date 2008
Dimensions [cm]
24,5 x 17,5
Format
Hardback
Category Places of extermination
Language Polish
Shipping time 72 hours
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question