• Chopin w Birkenau (CD)

W Auschwitz-Birkenau działało 11 orkiestr więźniarskich, których głównym zadaniem było granie marszów w czasie wychodzenia roboczych komando do pracy oraz w czasie ich powrotu do obozu.

24.99
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price 45
Courier 45
The Availability Of Mało
The Weight Of The 0.25 kg

Zamówienie telefoniczne: 503102850

Stan produktu : Produkt ORYGINALNY. Płyta zupełnie NOWA. (w przypadku konieczności zabezpieczenia dysku przed wypadnięciem folia fabryczna 
zostaje zmieniona)

W Auschwitz-Birkenau działało 11 orkiestr więźniarskich, których głównym zadaniem było granie marszów w czasie wychodzenia roboczych komando do pracy oraz w czasie ich powrotu do obozu. Wśród nich była utworzona w 1943 roku kapela kobieca, a jedną z jej dyrygentek była wysokiej klasy skrzypaczka Alma Rose. Choć utwory polskich i żydowskich kompozytorów były zakazane, to zdarzały się wyjątkowe sytuacje, gdy grano muzykę również tych twórców. Niniejsza płyta CD stanowi przybliżoną rekonstrukcję utworu opracowanego w obozie Auschwitz-Birkenau w 1944 roku przez Almę Rose i wykonywanego przez prowadzoną przez nią orkiestrę. Transkrypcja utworu chopinowskiego powstała z inicjatywy Heleny Dunicz-Niwińskiej, byłej członkini kobiecej orkiestry obozowej.

Title Chopin w Birkenau (CD)
Author
Cast
Sound

Duration
Publication date 2016
Dimensions [cm]

Format
-
Category CD
Language Polish
Shipping time 24 hours
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question