• Czika, piesek w getcie

Głównym bohaterem historii jest pięcioletni Michałek i jego piesek Czika. Niemcy zamykają rodzinę Michałka w getcie, następnie każą pozbyć się pieska, a pewnego dnia przychodzą po chłopca i jego rodziców

Brak towaru
25.99
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 8.99
ORLEN Paczka 8.99
Poczta Polska (odbiór w punkcie) 9.99
Paczkomaty InPost 10.95
ORLEN Paczka (pobranie) 11.99
Poczta Polska (odbiór w punkcie - pobranie) 11.99
Poczta Polska 11.99
Poczta Polska (pobranie) 12.99
Kurier 12.99
Paczkomaty InPost (pobranie) 13.99
Kurier (pobranie) 15.99
Dostępność Brak towaru
Waga 0.4 kg
ISBN 978-83-7704-263-2

Głównym bohaterem historii jest pięcioletni Michałek i jego piesek Czika. Niemcy zamykają rodzinę Michałka w getcie, następnie każą pozbyć się pieska, a pewnego dnia przychodzą po chłopca i jego rodziców. Dzięki kryjówce rodzinie udaje się przetrwać wojnę. Po wyzwoleniu chłopiec odzyskuje swojego ukochanego zwierzaka, oddanego na przechowanie do mieszkającej na wsi Hani, polskiej przyjaciółki rodziny. Ta opowiedziana przystępnym językiem historia ma ułatwić nauczanie o tragedii Żydów podczas II wojny światowej. Jest to propozycja dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą przybliżyć swoim dzieciom i uczniom ten trudny temat.

Dużym walorem książki są ilustracje, dla których inspiracją stały się fotografie archiwalne z getta radomskiego, w którym podczas wojny przebywała Batszewa Dagan.

Batszewa Dagan urodziła się 8 września 1925 r. w Łodzi jako Izabella Rubinstein. Po wkroczeniu Niemców do rodzinnego miasta uciekła z rodzicami i rodzeństwem do Radomia. Podczas pobytu w getcie radomskim związała się z tajną organizacją młodzieżową Hashomer Hacair.   Z ramienia tej organizacji jeździła do getta warszawskiego, skąd szmuglowala do Radomia gazetkę "Pod Prąd". W 1942 r. uciekła z getta radomskiego i dzięki fałszywym dokumentom przedostała się na teren Niemiec. Po kilku miesiącach została aresztowana i wysłana do Auschwitz, gdzie przebywała do początku 1945 r., kiedy wraz z innymi więźniarkami została ewakuowana do Ravensbrück, a później do Malchow. 2 maja 1945 r. została wyzwolona przez armię brytyjską. Po wyzwoleniu przeniosła się do Palestyny, gdzie wraz z mężem Paulem przyjęła nazwisko Dagan. Pracowała jako przedszkolanka, następnie jako psycholog i wykładowca w seminarium nauczycielskim. Jest twórcą metody psychologiczno-pedagogicznej pomagającej przekazywać dzieciom i młodzieży wiedzę o Szoa oraz autorką publikacji dla dzieci i młodzieży wykorzystywanych w nauczaniu o Holokauście.

Okładka twarda
Autor Batszewa Dagan
Tytuł Czika, piesek w getcie
Autor Batszewa Dagan
ISBN 978-83-7704-079-9
Wydawnictwo PMAiB
Ilość stron
42
Rok wydania
2018
Wymiary [cm]
20,5 x 25,5
Rodzaj okładki
twarda
Kategoria
Miejsca zagłady
Język wydania
Polski
Czas wysyłki
72 godziny
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie