• Człowiek i zbrodnia

Publikacja składa się z trzech części, które łączy wątek funkcjonowania człowieka w zbrodniczym systemie: człowieka — ofiary i człowieka — kata.

Autor Józef Musioł
10.99
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price 45
Courier 45
The Availability Of Mało
The Weight Of The 0.41 kg
ISBN 83-85047-72-7

Zamówienie telefoniczne: 503102850

Publikacja składa się z trzech części, które łączy wątek funkcjonowania człowieka w zbrodniczym systemie: człowieka — ofiary i człowieka — kata. Książkę kończy smutny wniosek, iż wyroki wymierzone nazistom nie były wystarczającym zadośćuczynieniem za krzywdy i zbrodnie przez nich popełnione, a wręcz niektórym z nich udało się ujść bezkarnie.


Józef Musioł - doktor nauk prawniczych, sędzia Sądu Najwyższego, autor kilkunastu książek z gatunku literatury faktu. Niektóre z nich tłumaczone były na języki obce (Przesłuchanie) i adaptowane na scenę. Jako sędzia Sądu Wojewódzkiego w Katowicach przesłuchiwał ofiary eksperymentów medycznych w nazistowskich obozach koncentracyjnych. Refleksje z tych przesłuchań stały się inspiracją dla jego twórczości literackiej i publicystycznej. Przez wiele lat pełnił kierownicze funkcje w Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce — Instytutu Pamięci Narodowej. Komisję tę później nadzorował jako Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Laureat nagród za twórczość pisarską.

Title Człowiek i zbrodnia
Author Józef Musioł
ISBN 83-85047-72-7
Publisher
PMAiB
Number of pages 285
Publication date 1998
Dimensions [cm]
14,5 x 20
Format
paperback
Category Places of extermination
Language Polish
Shipping time 24 hours
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question