• Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz

Ann, żona esesmana, która właśnie przeprowadziła się z dziećmi do Auschwitz, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest przerażona, bo jeszcze nigdy nie widziała ukochanego Hansa tak zmęczonego.

39.90 -25% 29.99
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price 45
Courier 45
The Availability Of Mało
The Weight Of The 0.44 kg
ISBN 9788311159006

Zamówienie telefoniczne: 503102850

Ann, żona esesmana, która właśnie przeprowadziła się z dziećmi do Auschwitz, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest przerażona, bo jeszcze nigdy nie widziała ukochanego Hansa tak zmęczonego. Nabiera przekonania, że jego praca musi być naprawdę ciężka i wyczerpująca, bo mąż stał się bardzo nerwowy. Najbardziej jednak martwi ją to, że nie chce powiedzieć, czym się zajmuje, co budzi w niej jeszcze większy niepokój. Ann nie ma wątpliwości, że ciągłe przebywanie z tymi kryminalistami w pasiakach odbija się na jego zdrowiu.

Po morderczej pracy w obozie Auschwitz esesmani wracali do swoich domów prosto w ramiona stęsknionych żon i dzieci. Tuż za obozowymi drutami uprawiali róże i hodowali króliki, a w ogródkach radośnie poszczekiwały psy.

O ich wygodę dbali więźniowie oraz zmuszona do pracy okoliczna ludność. Pili w pobliskiej kantynie, chodzili do burdelu, wyjeżdżali na urlopy i zakochiwali się w okolicznych dziewczynach. Niektórym życie tutaj tak przypadło do gustu, że nie chcieli opuszczać Auschwitz, a co niektórzy nawet po wojnie tu wracali.

Parametr dodatkowy miękka
Autor Nina Majewska-Brown
Title Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz
Author Nina Majewska-Brown
ISBN 9788311159006
Publisher
Bellona
Number of pages 360
Publication date 2020
Dimensions [cm]
13.5 x 21.5
Format
paperback
Category Places of extermination
Language Polish
Shipping time 24 hours
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question