• In Extremis. Moje wspomnienia z Auschwitz

„In Extremis” to autentyczna i poruszająca opowieść człowieka, który stał się mimowolnym świadkiem najmroczniejszych wydarzeń XX wieku.

Parametr dodatkowy miękka
30.99
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price 23
Polish Post ( Priority registered letter ) 23
Courier 45
The Availability Of Mało
The Weight Of The 0.5 kg
ISBN 9788377040775

Zamówienie telefoniczne: 503102850

„In Extremis” to autentyczna i poruszająca opowieść człowieka, który stał się mimowolnym świadkiem najmroczniejszych wydarzeń XX wieku.

Jerzy Widera, urodzony w 1918 roku, w momencie wybuchu II wojny światowej jest studentem III roku Politechniki Warszawskiej. Szybko angażuje się w działalność konspiracyjną w swoim rodzinnym mieście Częstochowie. Na skutek donosu zostaje aresztowany przez gestapo i po okrutnych przesłuchaniach trafia do Auschwitz. W obozie pracuje w różnych komandach, w końcu dzięki swojemu inżynierskiemu wykształceniu zostaje przyjęty do Baubüro Zentralbauleitung, gdzie ma dostęp do planów rozbudowy obozu oraz do tajnej niemieckiej korespondencji. W październiku 1944 roku zostaje przewieziony do obozu Gross-Rosen, a następnie w morderczym marszu ewakuowany do obozów Buchenwald i Flossenbürg. W kwietniu 1945 roku zostaje wyzwolony na terenie Niemiec przez armię amerykańską. Po wojnie Jerzy Widera kończy studia techniczne w Stuttgarcie i wraca do Warszawy, aby odbudować zniszczony kraj. Zdobywa dalsze stopnie naukowe, jest wykładowcą i autorem fachowych książek. Na spisanie swoich wspomnień z czasów wojny decyduje się późno, a przekonują go do tego – jak sam przyznaje – ostatnie wydarzenia na świecie i widmo ponownego zagrożenia ludzkości.

Title In Extremis. Moje wspomnienia z Auschwitz
Author Jerzy Widera
ISBN 9788377040775
Publisher
Wydawnictwo PMA-B
Number of pages 207
Publication date 2014
Dimensions [cm]
15 x 21
Format
hardback
Category Places of extermination
Language Polish
Shipping time 24 hours
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question