• In Extremis. Moje wspomnienia z Auschwitz

„In Extremis” to autentyczna i poruszająca opowieść człowieka, który stał się mimowolnym świadkiem najmroczniejszych wydarzeń XX wieku.

Parametr dodatkowy miękka
30.99
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price 45
Courier 45
The Availability Of Mało
The Weight Of The 0.5 kg
ISBN 9788377040775

Zamówienie telefoniczne: 503102850

„In Extremis” to autentyczna i poruszająca opowieść człowieka, który stał się mimowolnym świadkiem najmroczniejszych wydarzeń XX wieku.

Jerzy Widera, urodzony w 1918 roku, w momencie wybuchu II wojny światowej jest studentem III roku Politechniki Warszawskiej. Szybko angażuje się w działalność konspiracyjną w swoim rodzinnym mieście Częstochowie. Na skutek donosu zostaje aresztowany przez gestapo i po okrutnych przesłuchaniach trafia do Auschwitz. W obozie pracuje w różnych komandach, w końcu dzięki swojemu inżynierskiemu wykształceniu zostaje przyjęty do Baubüro Zentralbauleitung, gdzie ma dostęp do planów rozbudowy obozu oraz do tajnej niemieckiej korespondencji. W październiku 1944 roku zostaje przewieziony do obozu Gross-Rosen, a następnie w morderczym marszu ewakuowany do obozów Buchenwald i Flossenbürg. W kwietniu 1945 roku zostaje wyzwolony na terenie Niemiec przez armię amerykańską. Po wojnie Jerzy Widera kończy studia techniczne w Stuttgarcie i wraca do Warszawy, aby odbudować zniszczony kraj. Zdobywa dalsze stopnie naukowe, jest wykładowcą i autorem fachowych książek. Na spisanie swoich wspomnień z czasów wojny decyduje się późno, a przekonują go do tego – jak sam przyznaje – ostatnie wydarzenia na świecie i widmo ponownego zagrożenia ludzkości.

Title In Extremis. Moje wspomnienia z Auschwitz
Author Jerzy Widera
ISBN 9788377040775
Publisher
Wydawnictwo PMA-B
Number of pages 207
Publication date 2014
Dimensions [cm]
15 x 21
Format
hardback
Category Places of extermination
Language Polish
Shipping time 24 hours
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question