• OUTLET To nie deszcz, to ludzie

Publikacja „To nie deszcz, to ludzie” to wywiad z Haliną Birenbaum (ur. w 1929 r. w Warszawie) przeprowadzony przez dziennikarkę Monikę Tutak-Goll.

Autor Halina Birenbaum
27.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 6.99
Paczka w Ruchu 6.99
Paczka w Ruchu (pobranie) 8.99
Paczkomaty InPost 9.99
Poczta Polska (odbiór w punkcie) 9.99
Paczkomaty InPost (pobranie) 11.99
Poczta Polska (odbiór w punkcie - pobranie) 11.99
Poczta Polska 11.99
Poczta Polska (pobranie) 12.99
Kurier 12.99
Kurier (pobranie) 15.99
Dostępność Mało
Waga 0.42 kg
ISBN 978-83-268-2837-9

Zamówienie telefoniczne: 503102850

Sprzedawane książki są OUTLETEM czyli posiadają delikatne uszkodzenia mechaniczne (zagięta, przetarta okładka).
Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.


Publikacja „To nie deszcz, to ludzie” to wywiad z Haliną Birenbaum (ur. w 1929 r. w Warszawie) przeprowadzony przez dziennikarkę Monikę Tutak-Goll.

W głębokiej i osobistej rozmowie Halina Birenbaum wspomina swoje dzieciństwo w Warszawie, dojrzewanie w getcie, zamordowanie rodziców, pierwszą miłość w Auschwitz, a także odzyskaną wolność, drogę do Izraela oraz budowanie na nowo państwa i rodziny.

Miała trzynaście lat, gdy straciła ukochaną matkę na Majdanku, gdzie zostały wywiezione z warszawskiego getta. Była więźniarką Auschwitz-Birkenau, Ravensbrück oraz Neustadt-Glewe.

Przywraca pamięć o tych, których nie pamiętałby już nikt. Odważnie mówi o sprawach, o których zazwyczaj się milczy. „Przeszłość żyje obok mnie, ale ja nie żyję przeszłością”. – „Ja nie wierzyłam, gdy mówili, że Boga trzeba kochać więcej niż wszystkich. Myślałam zawsze: ja moją mamę kocham więcej niż Boga, więcej niż wszystko”.

Ta przejmująca historia – pisana z perspektywy kobiecej – to opowieść o sprzecznościach i podobieństwach: o Polsce i Izraelu, o łączeniu macierzyństwa z pisaniem, o wpływie Zagłady na relacje z innymi, o zazdrości i miłości, o lęku przed stratą, o wyzwoleniu z poczucia winy wobec dzieci. A nade wszystko: to manifest chęci życia i pojednania – nie tylko między krajami, ale także między ludźmi i rodzinami.

Halina Birenbaum jest autorką książek: „Nadzieja umiera ostatnia”, „Powrót do ziemi praojców”, „Każdy odzyskany dzień”, „Wołanie o pamięć”, „Echa dalekie i bliskie. Spotkania z młodzieżą”, „Życie każdemu drogie”, „Ludzie wciąż pytają” i „Szukam życia u umarłych”, a także tomów poezji: „Nawet gdy się śmieję”, „Nie o kwiatach”, „Jak można w słowach” oraz „Moje życie zaczęło się od końca”.

Tytuł To nie deszcz, to ludzie
Autor Halina Birenbaum, Monika Tutak-Goll
ISBN 978-83-268-2837-9
Wydawnictwo Agora
Ilość stron
374
Rok wydania
2019
Wymiary [cm]
14 x 21,5
Rodzaj okładki
twarda
Kategoria
Miejsca zagłady
Język wydania
Polski
Czas wysyłki
24 godziny
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie