• PAKIET Medycyna III Rzeszy + Eksperymenty medyczne w KL Auschwitz + Nieludzka Medycyna

Pakiet TRZECH książek: AUSCHWITZ MEDYCYNA III RZESZY I JEJ OFIARY - Ernst Klee Głosy Pamięci 2. Zbrodnicza medycyna. Eksperymenty medyczne w KL Auschwitz - Irena Strzelecka Nieludzka medycyna. Lekarze w służbie nazizmu - Stanisław Sterkowicz

Autor Irena Strzelecka, Klee Ernst
No goods
84.99 -28% 60.99
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 45
Courier 45
The Availability Of Brak towaru
The Weight Of The 0.75 kg

Tytuł: AUSCHWITZ MEDYCYNA III RZESZY I JEJ OFIARY - Ernst Klee

Rok wydania: 2014
Liczba stron: 508
Wymiary: 12,5x 20,5 cm
ISBN: 978-83-242-2629-0

Na podstawie nieznanych dotychczas dokumentów Ernst Klee odkrywa historię katów w białych fartuchach, lekarzy, którzy swoim pacjentom, jeńcom wojennym, więźniom obozów koncentracyjnych wyznaczyli rolę królików doświadczalnych. Ich zleceniodawcami były znane w świecie firmy, instytuty uniwersyteckie, a przede wszystkim Wehrmacht. Klee opisuje rolę lekarzy obozowych, po raz pierwszy publikuje ich listę - wielu z nich po wojnie nadal pracowało w zawodzie.

 

Tytuł: Głosy Pamięci 2. Zbrodnicza medycyna. Eksperymenty medyczne w KL Auschwitz - Irena Strzelecka

Format: 25 x 18cm
Ilość stron: 172
ISBN: 978-83-60210-69-7
Oświęcim 2008

W drugiej części "Głosów Pamięci", do której rys historyczny napisała Irena Strzelecka, przedstawiono sylwetki lekarzy SS, którzy w KL Auschwitz przeprowadzali zbrodnicze eksperymenty medyczne: Carla Clauberga, Horsta Schumanna, Josefa Mengele, Emila Kaschuba, Eduarda Wirthsa, Bruno Webera, Helmuta Vettera, Friedricha Entressa i Johanna Paula Kremera. Opisano również Augusta Hirta - dyrektora Instytutu Anatomii w Uniwersytecie Rzeszy w Strasburgu oraz Kurta Heissmeyera - który przeprowadzał eksperymenty medyczne w obozie Neuengamme.

Każdemu z lekarzy przyporządkowano kopie wybranych fotografii i dokumentów znajdujących się w Archiwum Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

W drugiej części "Głosów Pamięci" umieszczono również przykładowe scenariusze lekcji historii i lekcji wychowawczej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Tytuł: Nieludzka medycyna. Lekarze w służbie nazizmu - Stanisław Sterkowicz

Rok wydania:  2007

Liczba stron:  312

Wymiary: 16.0x23.0 cm

ISBN: 9788389745934

Oddając w ręce Czytelników tę niezwykłą książkę, nie mogę obiecać Państwu łatwej lektury. Przeciwnie - nie jeden raz żal ściśnie wam gardło i w oczach pojawią się łzy uniemożliwiające czytanie. Tak strasznych cierpień, tylu okrutnych zbrodni nie wymyśliłby najbardziej pomysłowy scenarzysta filmów grozy. A przecież wszystko to wydarzyło się naprawdę. Zbrodnie hitlerowskiej medycyny są tak odrażającym epizodem współczesnych dziejów, że wręcz odruchowo spychamy wiedzę o nich na peryferie świadomości. Do dziś świat bez powodzenia szuka odpowiedzi na podstawowe pytanie - dlaczego cywilizowany i kulturalny naród niemiecki, żyjący razem z innymi w sercu Europy od kilkunastu wieków, został na czas tych kilkunastu lat owładnięty tak szaleńczym bestialstwem, że sam postawił się poza marginesem człowieczeństwa? Wydaje się, że nigdy nie pojmiemy czemu doszło do tych strasznych zbrodni. Można pojąć działania poszczególnych psychopatów, dewiantów moralnych bez krztyny sumienia, którzy niestety istnieją zawsze i wszędzie; ale dziesiątki, setki takich indywiduów w gronie najszlachetniejszego zawodu lekarskiego to nie biologiczna aberracja, lecz zatrważający owoc zbrodniczej ideologii. Jednakże musiało być coś jeszcze, bo jakże wyjaśnić fakty, że nawet wśród lekarzy z SS były, pojedyncze co prawda, przypadki odmowy udziału w zbrodniach. Wiadomo, że decydująca okazała się toksyczna mieszanka nacjonalizmu, rasizmu i totalitaryzmu. Ale jak widać nie tłumaczy to wszystkiego, co działo się w tych strasznych dla Europy i całego świata latach pierwszej połowy XX wieku.

 

Title PAKIET Medycyna III Rzeszy i jej ofiary + Głosy Pamięci 2. Zbrodnicza medycyna. Eksperymenty medyczne w KL Auschwitz + Nieludzka Medycyna
Author
ISBN
Publisher

Number of pages
Publication date
Dimensions [cm]

Format
Paperback
Category Places of extermination
Language Polish
Shipping time 24 hours
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question