• Sny wiezniów obozu koncentracyjnego w Oswiecimiu

Wśród wielorakich świadectw na temat Holokaustu są takie, na które, jak dotąd, nie zwracano szczególnej uwagi: marzenia senne. W ostatnich latach badacze wykazują coraz większe zainteresowanie subiektywnymi wrażeniami ofiar i ocalałych.

Autor Wojciech Owczarski
No goods
26.99
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 45
Courier 45
The Availability Of Brak towaru
The Weight Of The 0.35 kg
ISBN 9788382060058

Wśród wielorakich świadectw na temat Holokaustu są takie, na które, jak dotąd, nie zwracano szczególnej uwagi: marzenia senne. W ostatnich latach badacze wykazują coraz większe zainteresowanie subiektywnymi wrażeniami ofiar i ocalałych. Studiują ich sekretne pamiętniki, intymne wyznania czy artystyczne formy ekspresji. Zajmują się wspomnieniami odziedziczonymi przez ich dzieci i wnuki, ale sny pomijają niemal zupełnie. A przecież to właśnie sny zdają się oferować najlepszą możliwość wejrzenia w życie wewnętrzne ocalałych. Sny mogą odsłonić prawdę, która pozostaje nierozpoznana i niepojęta przez samych śniących.
W książce autor opisuje marzenia senne tych, którzy przeżyli obóz koncentracyjny w Oświęcimiu z nadzieją, że pozwoli ona spojrzeć na ich doświadczenia z nowej, nieznanej dotąd perspektywy.

Title Sny więźniów obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu
Author Wojciech Owczarski
ISBN 9788365973375
Publisher
Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Number of pages 194
Publication date 2020
Dimensions [cm]
15.5 x 21,5
Format
paperback
Category Places of extermination
Language Polish
Shipping time 24 hours
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question