• Szukam życia u umarłych. Wywiad z Haliną Birenbaum

Książka Haliny Birenbaum jest wywiadem rzeką, który z Haliną Birenbaum — ocalałą z Holokaustu, autorką wspomnień „Nadzieja umiera ostatnia” — przeprowadziła Barbara Bochenek, jej wieloletnia przyjaciółka mieszkająca w Oświęcimiu.

Autor Halina Birenbaum
30.99
opak Add to wishlist
Shipping within 24 hours
Shipping price 45
Courier 45
The Availability Of Mało
The Weight Of The 0.59 kg
ISBN 978-83-7704-061-4

Zamówienie telefoniczne: 503102850

Książka Haliny Birenbaum jest wywiadem rzeką, który z Haliną Birenbaum — ocalałą z Holokaustu, autorką wspomnień „Nadzieja umiera ostatnia” — przeprowadziła Barbara Bochenek, jej wieloletnia przyjaciółka mieszkająca w Oświęcimiu.

Dla miłośników pisarstwa Haliny Birenbaum to nie lada gratka, gdyż znajdą oni tu wątki poruszane w całej jej twórczości, a więc nie tylko nostalgiczne obrazy z dzieciństwa spędzonego w przedwojennej Warszawie i gehennę obozową, utratę całej bliższej i dalszej rodziny, ale również walkę o nowe życie po wojnie, odnajdywanie się w nowej, drugiej ojczyźnie, Izraelu, zmaganie się z traumą poobozową i wreszcie działalność edukacyjną na rzecz upamiętnienia ofiar Szoa. Halina Birenbaum nie pomija również tematów trudnych i niewygodnych: mówi o antysemityzmie, ale także tłumaczy, dlaczego część polskich Żydów ocalałych z Holokaustu okazuje w stosunku do Polaków wrogość, przekazywaną na dodatek dzieciom i wnukom.
Halina Birenbaum zaskakuje, jak zawsze, przenikliwością i świeżością spojrzenia na różne sprawy, poczuciem humoru oraz życzliwością, z jaką — pomimo tylu traumatycznych przeżyć — patrzy na świat i ludzi.

Title Szukam życia u umarłych. Wywiad z Haliną Birenbaum
Author Halina Birenbaum, Barbara Bochenek
ISBN 978-83-7704-061-4
Publisher
PMAiB
Number of pages 198
Publication date 2013
Dimensions [cm]
16,5 x 23,5
Format
hardack
Category Places of extermination
Language Polish
Shipping time 24 hours
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question