• To nie deszcz, to ludzie

Publikacja „To nie deszcz, to ludzie” to wywiad z Haliną Birenbaum (ur. w 1929 r. w Warszawie) przeprowadzony przez dziennikarkę Monikę Tutak-Goll.

Autor Halina Birenbaum
No goods
32.99
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 45
Courier 45
The Availability Of Brak towaru
The Weight Of The 0.42 kg
ISBN 978-83-268-2837-9

Publikacja „To nie deszcz, to ludzie” to wywiad z Haliną Birenbaum (ur. w 1929 r. w Warszawie) przeprowadzony przez dziennikarkę Monikę Tutak-Goll.

W głębokiej i osobistej rozmowie Halina Birenbaum wspomina swoje dzieciństwo w Warszawie, dojrzewanie w getcie, zamordowanie rodziców, pierwszą miłość w Auschwitz, a także odzyskaną wolność, drogę do Izraela oraz budowanie na nowo państwa i rodziny.

Miała trzynaście lat, gdy straciła ukochaną matkę na Majdanku, gdzie zostały wywiezione z warszawskiego getta. Była więźniarką Auschwitz-Birkenau, Ravensbrück oraz Neustadt-Glewe.

Przywraca pamięć o tych, których nie pamiętałby już nikt. Odważnie mówi o sprawach, o których zazwyczaj się milczy. „Przeszłość żyje obok mnie, ale ja nie żyję przeszłością”. – „Ja nie wierzyłam, gdy mówili, że Boga trzeba kochać więcej niż wszystkich. Myślałam zawsze: ja moją mamę kocham więcej niż Boga, więcej niż wszystko”.

Ta przejmująca historia – pisana z perspektywy kobiecej – to opowieść o sprzecznościach i podobieństwach: o Polsce i Izraelu, o łączeniu macierzyństwa z pisaniem, o wpływie Zagłady na relacje z innymi, o zazdrości i miłości, o lęku przed stratą, o wyzwoleniu z poczucia winy wobec dzieci. A nade wszystko: to manifest chęci życia i pojednania – nie tylko między krajami, ale także między ludźmi i rodzinami.

Halina Birenbaum jest autorką książek: „Nadzieja umiera ostatnia”, „Powrót do ziemi praojców”, „Każdy odzyskany dzień”, „Wołanie o pamięć”, „Echa dalekie i bliskie. Spotkania z młodzieżą”, „Życie każdemu drogie”, „Ludzie wciąż pytają” i „Szukam życia u umarłych”, a także tomów poezji: „Nawet gdy się śmieję”, „Nie o kwiatach”, „Jak można w słowach” oraz „Moje życie zaczęło się od końca”.

Title To nie deszcz, to ludzie
Author Halina Birenbaum, Monika Tutak-Goll
ISBN 978-83-268-2837-9
Publisher
Agora
Number of pages 374
Publication date 2019
Dimensions [cm]
14 x 21,5
Format
hardack
Category Places of extermination
Language Polish
Shipping time 24 hours
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question