Reduced price! Reduced price! Reduced price! PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele View larger

PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele

New

Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat.

More details

Title: PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele
Author: Ewa Mozes-Kor
Index: 978-83-7839-704-5
Publishing house: Prószyński i S-ka
Number of pages: 160
Publication date: 2017
Dimensions cm: 15 x 21,5
Cover type: Hardback
Category: Places of extermination
Edition language: Polski
Dostępność: 24 hours

23,68 zł

-26%

32,00 zł

Title:PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele
Author:Ewa Mozes-Kor
Index:978-83-7839-704-5
Publishing house:Prószyński i S-ka
Number of pages:160
Publication date:2017
Dimensions cm:15 x 21,5
Cover type:Hardback
Category:Places of extermination
Edition language:Polski
Dostępność:24 hours

More info

Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat. Podczas gdy jej rodzice i dwie starsze siostry zostały zamordowane w komorach gazowych, Eva i jej bliźniaczka Miriam dołączyły do grupy dzieci przeznaczonych do badań medycznych dr. Josefa Mengele. Poddawane sadystycznym eksperymentom dzieci musiały każdego dnia walczyć o życie i wspierać się nawzajem.


Eva Mozes Kor (ur. w 1934 r. w Rumunii) – w 1944 r. wraz z rodziną trafiła do Auschwitz i została poddana eksperymentom medycznym doktora Megnele. Eva i jej siostra Miriam przeżyły i po wojnie powróciły do Rumunii. W 1950 r. wyemigrowały do Izraela. W 1960

Eva wyszła za mąż za Amerykanina i wyjechała na stałe do Stanów Zjednoczonych. W 1984 r. wspólnie z siostrą odnalazła niektóre żyjące ofiary eksperymentów doktora Mengele i założyła organizacje CANDLES („Children of Auschwitz Nazi Deadly Lab Experiments Survivors”). Pierwsze spotkanie organizacji, liczącej wówczas 6 osób, odbyło się w Auschwitz 27 stycznia 1985 r., w 40. rocznicę wyzwolenia obozu. W ciągu kliku następnych lat odnaleziono 122 osoby, które przeżyły eksperymenty doktora Mengele. W 1995 r. podczas kolejnego spotkania w Auschwitz Eva Kor wygłosiła mowę, w której – jedynie we własnym imieniu – przebaczała nazistom i doktorowi Mengele. Miriam zmarła w 1993 r. Eva poświęca się działalności edukacyjnej w ramach CANDLES Musem of Holocaust (Terre Saute, Indiana) – wygłasza prelekcje, dotyczące Holocaustu, Auschwitz oraz swoich przeżyć.

Lisa Rojany Buccieri – autorka ponad stu książek dla dzieci i młodzieży. Redaktorka pracujący dla największych amerykańskich wydawnictw..

Data sheet

TitlePRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele
AuthorEwa Mozes-Kor
Index978-83-7839-704-5
Publishing housePrószyński i S-ka
Number of pages160
Publication date2017
Dimensions cm15 x 21,5
Cover typeHardback
CategoryPlaces of extermination
Edition languagePolski
Dostępność24 hours

Reviews

Write a review

PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele

PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele

Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat.

Write a review

Customers who bought this product also bought: