Reduced price! Reduced price! Reduced price! Reduced price! Reduced price! Rudolf Hoss Komendant obozu Auschwitz View larger

Rudolf Hoss Komendant obozu Auschwitz

New

Rudolf Hoss, który przeszedł do historii jako komendant obozu Auschwitz, to jeden z najbardziej bezwzględnych egzekutorów hitlerowskich zbrodni.

More details

Title: Rudolf Hoss Komendant obozu Auschwitz
Author: Volker Koop
Index: 978-83-8069-398-2
Publishing house: Prószyński i S-ka
Number of pages: 400
Dimensions cm: 15x21
Cover type: Hardback
Category: Places of extermination
Edition language: Polski
Dostępność: 24 hours

Warning: Last items in stock!

36,48 zł

-24%

48,00 zł

Title:Rudolf Hoss Komendant obozu Auschwitz
Author:Volker Koop
Index:978-83-8069-398-2
Publishing house:Prószyński i S-ka
Number of pages:400
Dimensions cm:15x21
Cover type:Hardback
Category:Places of extermination
Edition language:Polski
Dostępność:24 hours

More info

Rudolf Hoss, który przeszedł do historii jako komendant obozu Auschwitz, to jeden z najbardziej bezwzględnych egzekutorów hitlerowskich zbrodni. Pod jego trwającym trzy i pół roku kierownictwem Auschwitz stał się największym obozem zagłady Trzeciej Rzeszy, miejscem eksterminacji na skalę nieznajdującą precedensu w historii ludzkości.
Realizując „ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej”, Höss okazywał ślepe i bezwarunkowe posłuszeństwo, był gorliwy, skrupulatny i metodyczny. To właśnie Höss jako pedantyczny perfekcjonista wprowadził obowiązek tatuowania numerów więźniów, by usprawnić „buchalterię” śmierci. Dbał o „wydajność” komór gazowych i krematoriów. Jego żona, Hedwig Höss, była dumna z męża, który wypełniał tak ważną misję w eksterminacji Żydów. W wolnym czasie zajmował się troskliwie rodziną i czytał bajki dzieciom.
Höss, jak żaden inny nazista, otwarcie relacjonował eksterminację Żydów i pozostawił spisane wspomnienia, choć trudno stwierdzić, czy czynił to dlatego, że obudziło się w nim sumienie. W więzieniu w Wadowicach, niedługo przed egzekucją, wyspowiadał się i przyjął Komunię Świętą. 16 kwietnia 1946 r. został powieszony przed swoją dawną willą na terenie obozu Auschwitz.
W swej książce Volker Koop kreśli wierny obraz bezwzględnego masowego mordercy, obalając jednocześnie wiele mitów i korygując liczne przekłamania dotyczące osoby komendanta Auschwitz.
Volker Koop (ur. 1945) jest wybitnym niemieckim publicystą i autorem kilkudziesięciu książek poświęconych historii Niemiec. W Polsce ukazała się jego monumentalna praca „Bormann. Pierwszy po bestii” oraz „Werwolf. Ostatni zaciąg Himmlera”.

Data sheet

TitleRudolf Hoss Komendant obozu Auschwitz
AuthorVolker Koop
Index978-83-8069-398-2
Publishing housePrószyński i S-ka
Number of pages400
Dimensions cm15x21
Cover typeHardback
CategoryPlaces of extermination
Edition languagePolski
Dostępność24 hours

Reviews

Write a review

Rudolf Hoss Komendant obozu Auschwitz

Rudolf Hoss Komendant obozu Auschwitz

Rudolf Hoss, który przeszedł do historii jako komendant obozu Auschwitz, to jeden z najbardziej bezwzględnych egzekutorów hitlerowskich zbrodni.

Write a review