Promocja! Promocja! Promocja! Promocja! Promocja! Promocja! Auschwitz. Rezydencja Śmierci Zobacz większe

Auschwitz. Rezydencja Śmierci

Nowy

Album o KL Auschwitz. Zawiera on zarówno materiał archiwalny z lat funkcjonowania tego obozu, jak i współczesne fotografie przedstawiające jego pozostałości.

Więcej szczegółów

Tytuł: Auschwitz. Rezydencja Śmierci
ISBN: 978-83-75530-14-8
Wydawnictwo: Biały Kruk
Ilość stron: 127
Rok wydania: 2008
Wysokość: 295
Szerokość: 240
Wymiary cm: 23,5 x 29
Rodzaj okładki: Twarda
Kategoria: Miejsca zagłady
Język wydania: polski
Czas wysyłki: 24 godziny

Ostatnie egzemplarze!

58,40 zł

-20%

73,00 zł

Zobacz również pozostałe wydania:

Tytuł:Auschwitz. Rezydencja Śmierci
ISBN:978-83-75530-14-8
Wydawnictwo:Biały Kruk
Ilość stron:127
Rok wydania:2008
Wysokość:295
Szerokość:240
Wymiary cm:23,5 x 29
Rodzaj okładki:Twarda
Kategoria:Miejsca zagłady
Język wydania:polski
Czas wysyłki:24 godziny

Opis

Album o KL Auschwitz.

Zawiera on zarówno materiał archiwalny z lat funkcjonowania tego obozu, jak i współczesne fotografie przedstawiające jego pozostałości.

Materiał archiwalny w postaci dokumentów i fotografii pochodzi głównie ze zbiorów Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, które po wojnie przejęło pieczę na zachowaniem śladów zbrodni nazistów i upamiętnieniem męczeństwa i śmierci ich ofiar. Ukazuje on teren dawnego obozu i obiektów z lat 1940-1945 oraz — co najważniejsze — llos deportowanych do Auschwitz. Zarówno tych, których natychmiast po przywiezieniu uśmiercono w komorach gazowych, jak i tych, których skazano na pracę i śmierć w obozie koncentracyjnym.

Współczesne fotografie są dziełem znanego artysty Adama Bujaka, od lat należącego do czołówki polskich fotografików. Przedstawiają one obecny wygląd terenów byłego obozu, które znajdują się w granicach Muzeum. Pokazują pozostałości obozowe, w części zachowane w stanie oryginalnym, inne w postaci ruin, dowody i ślady zbrodni nieludzkiego systemu totalitarnego. Dają dowód tego, co najważniejsze, i co odróżnia Muzeum od innych podobnych instytucji na świecie: oryginalny teren, na którym wydarzyła się największa zbrodnia XX wieku — Holokaust. "Ziemia, na której najbardziej obecni są zmarli" jak określił ją Henry Moore, znany angielski rzeźbiarz.

Uzupełnienie materiału ikonograficznego prezentowanego w albumie stanowią fragmenty tekstów pisanych w konspiracji, głównie przez więźniów w trakcie ich pobytu w Auschwitz. Część z nich została zakopana na terenie obozu i odnaleziona po wojnie, część w formie grypsów lub meldunków została przemycona tajnymi drogami poza obóz jeszcze w trakcie jego funkcjonowania. Niektóre fragmenty tekstów pochodzą z relacji, raportów oraz wspomnień więźniów napisanych po ucieczce z obozu. Zamieszczono także opisy takich scen i faktów, które mogli tylko widzieć i przekazać sprawcy, a więc esesmani z załogi obozowej. Pochodzą one z ich wspomnień napisanych zaraz po wojnie, w czasie kiedy przebywali w obozach internowanych lub więzieniach.

Więcej informacji

TytułAuschwitz. Rezydencja Śmierci
ISBN978-83-75530-14-8
WydawnictwoBiały Kruk
Ilość stron127
Rok wydania2008
Wysokość295
Szerokość240
Wymiary cm23,5 x 29
Rodzaj okładkiTwarda
KategoriaMiejsca zagłady
Język wydaniapolski
Czas wysyłki24 godziny

Opinie

Napisz opinię

Auschwitz. Rezydencja Śmierci

Auschwitz. Rezydencja Śmierci

Album o KL Auschwitz. Zawiera on zarówno materiał archiwalny z lat funkcjonowania tego obozu, jak i współczesne fotografie przedstawiające jego pozostałości.

Napisz opinię