Obniżka ceny! Obniżka ceny! Obniżka ceny! PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele Zobacz większe

PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele

Nowy

Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat.

Więcej szczegółów

Tytuł: PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele
Autor: Ewa Mozes-Kor
ISBN: 978-83-7839-704-5
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 160
Rok wydania: 2017
Wymiary cm: 15 x 21,5
Rodzaj okładki: Twarda
Kategoria: Miejsca zagłady
Język wydania: Polski
Czas wysyłki: 24 godziny

23,68 zł

-26%

32,00 zł

Tytuł:PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele
Autor:Ewa Mozes-Kor
ISBN:978-83-7839-704-5
Wydawnictwo:Prószyński i S-ka
Ilość stron:160
Rok wydania:2017
Wymiary cm:15 x 21,5
Rodzaj okładki:Twarda
Kategoria:Miejsca zagłady
Język wydania:Polski
Czas wysyłki:24 godziny

Opis

Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat. Podczas gdy jej rodzice i dwie starsze siostry zostały zamordowane w komorach gazowych, Eva i jej bliźniaczka Miriam dołączyły do grupy dzieci przeznaczonych do badań medycznych dr. Josefa Mengele. Poddawane sadystycznym eksperymentom dzieci musiały każdego dnia walczyć o życie i wspierać się nawzajem.


Eva Mozes Kor (ur. w 1934 r. w Rumunii) – w 1944 r. wraz z rodziną trafiła do Auschwitz i została poddana eksperymentom medycznym doktora Megnele. Eva i jej siostra Miriam przeżyły i po wojnie powróciły do Rumunii. W 1950 r. wyemigrowały do Izraela. W 1960

Eva wyszła za mąż za Amerykanina i wyjechała na stałe do Stanów Zjednoczonych. W 1984 r. wspólnie z siostrą odnalazła niektóre żyjące ofiary eksperymentów doktora Mengele i założyła organizacje CANDLES („Children of Auschwitz Nazi Deadly Lab Experiments Survivors”). Pierwsze spotkanie organizacji, liczącej wówczas 6 osób, odbyło się w Auschwitz 27 stycznia 1985 r., w 40. rocznicę wyzwolenia obozu. W ciągu kliku następnych lat odnaleziono 122 osoby, które przeżyły eksperymenty doktora Mengele. W 1995 r. podczas kolejnego spotkania w Auschwitz Eva Kor wygłosiła mowę, w której – jedynie we własnym imieniu – przebaczała nazistom i doktorowi Mengele. Miriam zmarła w 1993 r. Eva poświęca się działalności edukacyjnej w ramach CANDLES Musem of Holocaust (Terre Saute, Indiana) – wygłasza prelekcje, dotyczące Holocaustu, Auschwitz oraz swoich przeżyć.

Lisa Rojany Buccieri – autorka ponad stu książek dla dzieci i młodzieży. Redaktorka pracujący dla największych amerykańskich wydawnictw..

Przeczytaj też inną książkę o Josefie Mengele doktorze z Auchwitz

Więcej informacji

TytułPRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele
AutorEwa Mozes-Kor
ISBN978-83-7839-704-5
WydawnictwoPrószyński i S-ka
Ilość stron160
Rok wydania2017
Wymiary cm15 x 21,5
Rodzaj okładkiTwarda
KategoriaMiejsca zagłady
Język wydaniaPolski
Czas wysyłki24 godziny

Opinie

Napisz opinię

PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele

PRZETRWAŁAM - Życie ofiary Josefa Mengele

Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat.

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: