Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz Zobacz większe

Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz

Nowy

Karanie więźniów za najdrobniejsze nawet wykroczenia przeciwko dyscyplinie obozowej stosowano we wszystkich obozach koncentracyjnych.

Więcej szczegółów

Tytuł: Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz
Autor: Irena Strzelecka
ISBN: 978-83-60210-94-9
Wydawnictwo: PMA-B
Ilość stron: 142
Rok wydania: 2009
Wymiary cm: 17,5x25
Rodzaj okładki: Miękka
Kategoria: Miejsca zagłady
Język wydania: Polski
Czas wysyłki: 24 godziny

Ostatnie egzemplarze!

Opis

Karanie więźniów za najdrobniejsze nawet wykroczenia przeciwko dyscyplinie obozowej stosowano we wszystkich obozach koncentracyjnych. Istniały regulaminy ustalające zasady życia obozowego, ale przeważnie to esesmani i więźniowie funkcyjni wymierzali sprawiedliwość, przemocą i terrorem zmuszając więźniów do bezwzględnego posłuszeństwa. Powodów do bicia i znęcania nigdy nie zabrakło.

Niezależnie od aktów brutalności, samowoli i przemocy, charakterystycznych zwłaszcza dla pierwszych lat istnienia KL Auschwitz, stosowane też były kary regulaminowe orzekane pisemnie przez komendanta lub kierownika obozu na podstawie meldunków esesmanów lub więźniów funkcyjnych. Do najczęściej stosowanych kar regulaminowych należały: chłosta, karne ćwiczenia w czasie wolnym od pracy, skierowanie do karnej kompanii, osadzenie w areszcie obozowym (Bloku Śmierci) i tzw. kara słupka.

W czwartym zeszycie "Głosów Pamięci" — zamieszczono wstęp historyczny autorstwa Ireny Strzeleckiej, fragmenty wspomnień i relacji bylych więźniów, kopie dokumentów związanych z wymierzaniem kar w obozie, reprodukcje dzieł malarskich wykonanych przez byłych więźniów, fotografie obiektów obozowych oraz biogramy autorów wspomnień, relacji i zeznań.

Więcej informacji

TytułGłosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz
AutorIrena Strzelecka
ISBN978-83-60210-94-9
WydawnictwoPMA-B
Ilość stron142
Rok wydania2009
Wymiary cm17,5x25
Rodzaj okładkiMiękka
KategoriaMiejsca zagłady
Język wydaniaPolski
Czas wysyłki24 godziny

Opinie

Napisz opinię

Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz

Głosy Pamięci 4. Kary w KL Auschwitz

Karanie więźniów za najdrobniejsze nawet wykroczenia przeciwko dyscyplinie obozowej stosowano we wszystkich obozach koncentracyjnych.

Napisz opinię