Pakiet dwóch książek Zobacz większe

PAKIET Człowiek w poszukiwaniu sensu + Bóg ukryty

EM287

Nowy

Pakiet dwóch książek autora Viktora E. Frankla:

 • Człowiek w poszukiwaniu sensu. Głos nadziei z otchłani Holokaustu
 • Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu

Więcej szczegółów

Tytuł: PAKIET Człowiek w poszukiwaniu sensu + Bóg ukryty
Autor: Frankl Viktor E.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2015
Rodzaj okładki: Miękka
Kategoria: Literatura ogólna
Język wydania: Polski
Czas wysyłki: 24 godziny

Ostatnie egzemplarze!

44,75 zł

zamiast 46,85 zł

Tytuł:PAKIET Człowiek w poszukiwaniu sensu + Bóg ukryty
Autor:Frankl Viktor E.
Wydawnictwo:Czarna Owca
Rok wydania:2015
Rodzaj okładki:Miękka
Kategoria:Literatura ogólna
Język wydania:Polski
Czas wysyłki:24 godziny

Opis

Pakiet dwóch książek autora Viktora E. Frankla

Człowiek w poszukiwaniu sensu.
Głos nadziei z otchłani Holokaustu

Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla to jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda. Zaczyna się od długiego, suchego i głęboko poruszającego osobistego eseju o pięcioletnim pobycie Frankla w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych i jego wysiłkach w tym czasie, by znaleźć powody do życia.
Druga część książki opisuje metody psychoterapeutyczne, które Frankl opracował jako pierwszy na bazie swoich doświadczeń z obozów. Freud uważał, że życiem człowieka rządzi popęd seksualny i pokusy. Frankl z kolei wierzy, że najgłębszym popędem człowieka jest poszukiwanie sensu i celu. Logoterapia Frankla zatem bardziej przystaje do zachodnich religii niż freudeowskiej psychoterapii.

Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 224
Wymiary: 14,5 x 19,5 cm
ISBN: 978-83-7554-076-5
 

Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu
Viktor Frankl znany jest milionom czytelników na całym świecie jako autor Człowieka w poszukiwaniu sensu, wstrząsającego świadectwa czasu Holokaustu. „Czytelnicy tej krótkiej autobiograficznej relacji często prosili mnie o pełniejszy i bardziej szczegółowy wykład” – przyznał niegdyś Frankl i tym właśnie jest niniejsza książka. Autor Boga ukrytego wyjaśnia założenia filozofii, dzięki której wbrew wszystkim przeciwnościom losu udało mu się przeżyć w kolejnych obozach koncentracyjnych. Z wiarą, że egzystencja człowieka to coś więcej niż tylko zewnętrzne pozory, Frankl daje wyraz głębokiemu przekonaniu, iż nie jesteśmy szlachetnymi bestiami, lecz spętanymi aniołami. Frankl pochyla się nad najważniejszymi kwestiami w życiu człowieka, poczynając od analizy snów aż po kwestię istnienia Boga, by na koniec wskazać drogę do odnalezienia prawdziwego sensu i udowodnić, że życie ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż mogłoby się komukolwiek wydawać. Znakomita książka! Dzięki niej otrzymujemy wyjątkową szansę uczestniczenia w bogatym doświadczeniu Frankla i obcowania z jego mądrością. Elisabeth Kübler-Ross, autorka Rozmów o śmierci i umieraniu Viktor Frankl twierdzi, że zło i cierpienie nie mogą nas zniszczyć w sensie ostatecznym. Brian Keenan, irlandzki pisarz, autor An Evil Cradling Bardzo ważna książka. Harold Kushner, amerykański rabin, autor bestsellera Kiedy złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom Prawdziwy skarb  dla (…) wszystkich zmagających się z kwestiami ostatecznymi, którzy szukają Boga zarówno w pytaniach, jak i w odpowiedziach. Michael Berenbaum, amerykański rabin, uczony, pisarz, reżyser filmowy, autor After Tragedy and Triumph Viktor Frankl to jeden z autorytetów moralnych XX wieku. Jego przemyślenia związane z zagadnieniami wolności człowieka, jego godności oraz poszukiwania sensu życia mają głęboki wymiar humanitarny i moc przemieniania ludzkich serc i umysłów. dr Jonathan Sacks, Naczelny Rabin Wielkiej Brytanii Viktor E. Frankl (1905–1997) – profesor neurologii i psychiatrii na wydziale medycznym Uniwersytetu Wiedeńskiego, twórca trzeciej wiedeńskiej szkoły psychoterapii (obok psychoanalizy Freuda i psychologii indywidualnej Adlera) – logoterapii. U jej podstaw leży przekonanie, że każdy człowiek poszukuje w życiu sensu, a jego odnalezienie ma uzdrawiający wpływ na ludzką psychikę. Więzień niemieckich obozów koncentracyjnych Auschwitz i Dachau. Jest autorem 32 książek, które przetłumaczono na wiele języków. Jego najsłynniejsza książka, Człowiek w poszukiwaniu sensu, sprzedała się w milionach egzemplarzy.

Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 240
Wymiary: 14.5x19.5cm
ISBN: 978-83-7554-341-4

Więcej informacji

TytułPAKIET Człowiek w poszukiwaniu sensu + Bóg ukryty
AutorFrankl Viktor E.
WydawnictwoCzarna Owca
Rok wydania2015
Rodzaj okładkiMiękka
KategoriaLiteratura ogólna
Język wydaniaPolski
Czas wysyłki24 godziny

Opinie

Napisz opinię

PAKIET Człowiek w poszukiwaniu sensu + Bóg ukryty

PAKIET Człowiek w poszukiwaniu sensu + Bóg ukryty

Pakiet dwóch książek autora Viktora E. Frankla:

 • Człowiek w poszukiwaniu sensu. Głos nadziei z otchłani Holokaustu
 • Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu

Napisz opinię

Zawartość

 • Szybki podgląd
  20,22 zł 28,48 zł -29%
  Promocja! Promocja! Promocja! Promocja!
  Język wydania:Polski
  1 x

  Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla to jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda.

  Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla to jedna z najbardziej...

  20,22 zł 28,48 zł -29%
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  26,63 zł 31,33 zł -15%
  Promocja! Promocja! Promocja!
  Język wydania:Polski
  1 x

  Viktor Frankl znany jest milionom czytelników na całym świecie jako autor Człowieka w poszukiwaniu sensu, wstrząsającego świadectwa czasu Holokaustu. „Czytelnicy tej krótkiej autobiograficznej relacji często prosili mnie o pełniejszy i bardziej szczegółowy wykład” – przyznał niegdyś Frankl i tym właśnie jest niniejsza książka.

  Viktor Frankl znany jest milionom czytelników na całym świecie jako...

  26,63 zł 31,33 zł -15%
  W magazynie