Obniżka ceny! Obniżka ceny! Obniżka ceny! Obniżka ceny! Obniżka ceny! Zeszyty Oświęcimskie nr 22 Zobacz większe

Zeszyty Oświęcimskie nr 22

Nowy

W Zeszycie zamieszczono opracowanie Piotra Setkiewicza dotyczące mniej znanej i budzącej kontrowersje w literaturze przedmiotu problematyki dziejów fabryki IG Farbenindustrie w Monowicach.

Więcej szczegółów

Tytuł: Zeszyty Oświęcimskie nr 22
ISBN: ISSN: 0474-8581
Wydawnictwo: PMA-B
Ilość stron: 429
Rok wydania: 1998
Wymiary cm: 14,5x20,5
Rodzaj okładki: Miękka
Kategoria: Miejsca zagłady
Język wydania: Polski
Czas wysyłki: 24 godziny

3,00 zł

-75%

11,99 zł

Zobacz również pozostałe wydania:

Tytuł:Zeszyty Oświęcimskie nr 22
ISBN:ISSN: 0474-8581
Wydawnictwo:PMA-B
Ilość stron:429
Rok wydania:1998
Wymiary cm:14,5x20,5
Rodzaj okładki:Miękka
Kategoria:Miejsca zagłady
Język wydania:Polski
Czas wysyłki:24 godziny

Opis

W Zeszycie zamieszczono opracowanie Piotra Setkiewicza dotyczące mniej znanej i budzącej kontrowersje w literaturze przedmiotu problematyki dziejów fabryki IG Farbenindustrie w Monowicach. Analizie poddano tu genezę lokalizacji, warunków życia i pracy więźniów obozów koncentracyjnych, robotników cywilnych i przymusowych oraz brytyjskich i włoskich jeńców wojennych.

Artykuł Ireny Strzeleckiej dotyczy obozu męskiego istniejącego od lipca 1943 do stycznia 1945 r. na odcinku Blld KL Auschwitz II-Birkenau. Przedstawione zostało usytuowanie i zabudowa obozu, zarządzająca obozem załoga SS oraz życie społeczności więźniarskiej. Artykuł uzupełniony został kalendarzem wydarzeń, wykazem komand i więźniów obozu Blld, pełniących funkcje w nadzorze pracy, wykazem więźniów funkcyjnych w blokach mieszkalnych obozu Blld oraz fragmentami relacji byłych więźniów.

Przedmiotem dociekań Ludmiły Nesladkovej są dzieje gminy żydowskiej w Morawskiej Ostrawie od jej powstania w 1875 r., aż do likwidacji po zajęciu Czechosłowacji przez Niemcy hitlerowskie.

Próbę wyjaśnienia losów około dwóch tysięcy dzieci żydowskich, wywiezionych przez hitlerowców z białostockiego getta, podjął w krótkim szkicu Tobiasz Cytron. Autor na polecenie Judenratu przygotował schronienie dzieciom, które miały zostać wywiezione do Palestyny i wymienione za niemieckich jeńców wojennych.

Marian Grzegorz Gerlich - poprzez analizę anonimowych przekazów ustnych zwanych opowieściami wspomnieniowymi - odtworzył obraz Oświęcimia, zakorzeniony w tradycji górnośląskich środowisk plebejsko-miejskich.

Więcej informacji

TytułZeszyty Oświęcimskie nr 22
ISBNISSN: 0474-8581
WydawnictwoPMA-B
Ilość stron429
Rok wydania1998
Wymiary cm14,5x20,5
Rodzaj okładkiMiękka
KategoriaMiejsca zagłady
Język wydaniaPolski
Czas wysyłki24 godziny

Opinie

Napisz opinię

Zeszyty Oświęcimskie nr 22

Zeszyty Oświęcimskie nr 22

W Zeszycie zamieszczono opracowanie Piotra Setkiewicza dotyczące mniej znanej i budzącej kontrowersje w literaturze przedmiotu problematyki dziejów fabryki IG Farbenindustrie w Monowicach.

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: